از غائله‌ی آذربایجان تا واقعه‌ی اوکراین

پس از شکست سنگین و ننگین اتحاد جماهیر شوروی (سابق) در اجرای طرح تجزیه‌ی ایران و تصاحب شمال غرب آن در دهه‌ی 1320 ش./ 1940 م.، همان استعمارگر قدیمی با نقشه‌هایی مشابه، این‌بار جمهوری اوکراین را هدف گرفته و در پی تجزیه و تصاحب بخشی از خاک آن (شبه‌جزیره‌ی کریمه) برآمده است.
بیش از هفتاد سال پیش، اتحاد جماهیر شوروی آن روزگار، به قصد تصاحب کامل استان‌های همجوار با دریای نفت‌خیز مازندران و سپس تبدیل باقی ایران به یکی از اقمار خود، با سود‌جویی از ضعف و تزلزل دولت مرکزی ایران در پی وقوع جنگ جهانی دوم و اشغال ایران به‌دست متفقین از شمال و جنوب، گروهی از کمونیست‌های وطن‌فروش و وامانده را مأمور و مهیای تشکیل به اصطلاح «فرقه‌ی دموکرات آذربایجان» و سپس دولتی خودمختار و خودخوانده در آذربایجان نمود تا این دُردانه‌ ایران را از مام میهن جدا کنند و با فراهم‌سازی مقدمات و زمینه‌های ایدئولژیک و سیاسی و اجتماعی لازم، پیوستن آن را به اتحاد جماهیر سوسیالیستی - کمونیستی شوروی، میسر و عملی کنند. اما این نقشه‌ی شوم و پلید با کیاست و پایمردی دولتمردان ایران و به واسطه‌ی ایستادگی میهن‌پرستانه‌ی ایرانیان آذربایجانی نقش بر آب شد و با خروج ارتش اشغالگر شوروی از شمال غرب ایران، مأموران و عمله‌ی مزدور آنان در آذربایجان بی‌درنگ به آغوش اربابان خود گریختند و آذربایجان گرامی به دامان مام میهن بازگشت.
این‌بار و در اوضاع و احوالی همسان، همان استعمارگر قدیمی، با سودجویی از تزلزل و ضعف دولت مرکزی اوکراین در پی بروز اعتراضات مردمی و برکناری رئیس جمهوری آن، ارتش خود را وارد بخشی از خاک آن کشور (شبه جزیره‌ی کریمه) نمود و با برگزاری همه‌پرسی فرمایشی و نمایشی، به سرعت آن بخش از کشور اوکراین را تصاحب کرد. در زمانه‌‌ای که استعمارگران قدیمی و جدید با هر ابزاری در پی تجزیه‌ی و فروپاشی کشورهای توانمند و غیروابسته‌ی جهان، به قصد تضعیف و وابسته‌‌سازی آنان هستند، اگر ایرانیان چون گذشته با کیاست و بصیرت و غیرت از میهن و هویت ملی و اسلامی خویش دفاع و پاسداری کنند، بی‌گمان تا ابد دسیسه‌های شوم و پلید همه‌ی استعمارگران جهان و عمله‌ی وطن‌فروش و تجزیه‌طلب آنان در داخل کشور، خنثا و بی‌اثر خواهد شد.

/ 8 نظر / 63 بازدید
حامد

پرچم تداعی گر ایران باستان نیست

هراطلاعاتی میخوای اینجا هست

با سلام.... خواهان تبادل لینک با وبلاگ زیبای شما هستیم. خواستی برو به قسمت تبادل لینک تو انتهای ستون سمت راست روی ارسال لینک کلیک کن راهنماروبخون انجام بده اتوماتیک تو 3 تا سایتم لینک شو نکته قرار گرفتن لینک شما چند دقیقه طول خواهد کشید بعد از چند دقیقه خواهید دید که لینکتان در سایت قرار دارد میدونی که تبادل لینک چقد تو بالا بردن رتبه سایت مهم این قسمتم میتونی بری http://moejezat.mihanblog.com/extrapage/1

فزایش-رتبه-سایت-در-گوگل و الکسا با آموزش و نرم افزار کاملا رایگان

افزایش-رتبه-سایت-در-گوگل افزایش رتبه سایت در الکسا افزایش رتبه سایت در گوگل, بانک ایمیل ایرانی رایگان نرم افزار های افزایش بازدید و... کاملا رایگان سلام وبلاگ خوبی داری حالا وقتش شده بازدیدت بالا بره تو وبلاگم آموزش ببین از نرم افزارا استفاده کن آمارتو بالا ببر با ثبت سایتت تو لینکودی هم به صورت اتوماتیک تو 3 تا وبلاگ لینک میشی یعنی 1 تیر 3 نشون

مهدی فرخی

با سلام از مقاله‌های سراسر روشنگرانه‌ی شما استاد گرامی نهایت سپاس را دارم و امیدوارم خوانندگان عزیز از خواندن آن بهره‌ی شایسته ببرند.

تورک اوغلو

تفکر تفعن آور پانفارسی خیلی وقت است خط بطلان بر آن کشیده شده است، به شما هم توصیه میکنم که به تاریخ و تمدن درخشان تورکان این سرزمین اشاره کنید، همه تمدنهای درخشان باستان مانند ایلام، سومر، ماد، اورارتو و ..تورک بودند، تورکها ۷هزار سال است که در آزربایجان زندگی میکنند و تورکی حرف میزنند، امثال شما، نمیتوانند هویت تورکی ما را انکار کنند، شما از خود، هیچ چیزی ندارید و تماما وامدار ما تورکها(ازنظر فرهنگی، تاریخی و مدنیت) هستید، برای نمونه همه شاعرانتان تورک هستند مثل مولوی، خاقانی، نظامی گنجوی، قطران تبریزی و...فردوسی هم برای تورکها بدون مزد، شعر میگفت... تورکیه و آزربایجان شمالی، درصدد اتحاد و هم بستگی تورکان جهان هستند و به زودی تورکها از دیوار چین تا جنوب روسیه و دریای مدیترانه، باهم متحد میشوند، تورکیه و آتاتورک، با درایت ارمنی هایی را که مانع اتحاد تورکان آزربایجان با آناتولی بود، از سر راه برداشت، حالا مانده اند کردها، این مهم هم بر عهده ماست که کردهای مهاجر را که خط فاصلی بین ما و تورکان آناتولی هستند، به سرنوشت ارمنی ها دچار کنیم و بعد سرزمین خود را از شما فارسها پس بگیریم و خلیج عربی را به اعراب پس بدهیم

علی

جناب آقای داریوش کیانی ظاهراً تجزیه طلبی برای شما همیشه بد نیست . مثلاً شما از تجزیه طلبان کرد ترکیه حمایت میکنید.چرا؟

علی

جناب آقای کیانی ! شاید شما مطلب "جمهوری قره‌باغ و لاف‌زنی پان‌ترکان" که در دفاع از تجزیه طلبان ارمنی در جمهوری آذربایجان نوشته اید فراموش کرده اید لاقل آنقدر نیز انصاف نداشتید که از حق جدایی طلبی برای ده ها هزار ترک آذربایجانی ساکن ارمنستان نیز مطلبی بنویسید ترکان زنگه زور و ایروان و....، شما آنوقت درد ترکان را درک خواهید کرد که خودتان هم به روز ما بیفتید و آثار محرومیت را درک کنید وگرنه بحث با شما بیهوده است .

ارش

خسته نباشید مطالب شما بسیار روشنگرانه ومفید واقع شده برادر ایرانی واریایی