یادداشت‌هاى هفته (7)

+ در ابتدای یادداشت‌های این هفته، می‌خواهم با صراحت و به تأکید، هشدار دهم، هشدار دهم که خطر «تجزیه‌ی» ایران و فروپاشی تمامیت ارضی کشور، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. تجزیه‌طلبان پان‌ترکیست، که به جهت انبوهی حامیان خارجی‌شان، سازمان‌یافته‌تر از دیگر گروهک‌های تجزیه‌طلب‌اند، به سرعت و شدت در حال پیش بردن و عملیاتی کردن نقشه‌ها و دسیسه‌های شوم و پلید خود برای تفرقه‌افکنی میان مردم ایران، ایجاد آشوب و اغتشاش، و سرانجام جدا کردن استان‌های ترک‌زبان ایران و حتا افکندن آن به آغوش رژیم فاسد و وابسته‌ی باکو هستند. دشمنان، شمشیرهای خود را - بی‌هیچ بیم و هراسی - دیگر از رو بسته‌اند. تجزیه‌طلبان پان‌ترکیست دیرزمانی است که از طریق ابزارهای فرهنگی و با بهره‌گیری از همه‌ی رسانه‌ها (از ماهواره و اینترنت تا مطبوعات و نشریات) و حتا روابط چهره به چهره، به گونه‌ای خزنده و آهسته، و با تمرکز بر روی اقشار پایین جامعه - که سخت احساساتی و زودباورند - می‌کوشند به مخاطبان خود چنین القا کنند که: 1) در این کشور ملیت و هویت واحد و یگانه‌ای - که همگان آن را تحت عنوان «ایرانی» می‌شناسند - وجود ندارد، بل که ساکنان این کشور مرکب از دو نژاد / ملت (!) «فارس» و «ترک»‌اند که تبار، هویت، سرنوشت و سرگذشت آنان کاملاً رها و جدا و متمایز از یک‌دیگر است؛ 2) ترک‌ها همواره تحت ظلم و ستم و فشار فارس‌ها بوده، و در فقر و بدبختی و فلاکت و محرومیت و تنگنا زندگی کرده‌اند، بنابراین برای رهاندن خود از این وضعیت و زندگی جان‌گداز می‌بایست هر چه زودتر علیه فارس‌های ظالم و حاکم به پا خیزند و انتقام بستانند و خود را از این کشور جدا و مستقل کنند (!).
تجزیه‌طلبان پان‌ترک با القا و تزریق پیوسته و پیاپی این توهمات باطل (که نه مبنای علمی دارند و نه بنیان عقلی، و تنها بر احساسات متکی‌اند)، مردم عوام و شماری از جوانان ماجراجو را فریب داده، دروغ‌های خود را بدانان باورانده و ایشان را از خشم و کینه و نفرت نسبت به دیگر هم‌میهنان خود آکنده‌اند؛ اما این تنها یک سوی سکه است: در طول چند سال اخیر دشمنان ج.ا. ایران برای بی‌ثبات و ناآرام ساختن آن و در نهایت تضعیف و فروپاشی این کشور، به گستردگی از تجزیه‌طلبان پان‌ترک و دیگر گروه‌های تجزیه‌طلب حمایت کرده و بهره جُسته و آنان را آلت دست خود قرار داده‌اند. بنابراین، از دولت ج.ا. ایران انتظار می‌رود که با توجه به افزایش تبلیغات مسموم و عوام‌فریبانه‌ی تجزیه‌طلبان و آشکار بودن نقشه‌های شوم بیگانگان، برنامه‌هایی اساسی و اصولی را برای تقویت هویت ملی و از میان برداشتن خطر تجزیه‌ی ایران، طرح و اجرا کند.
+ رییس جمهور ایران، محمود احمدی‌نژاد روز 3 مارس / 12 اسفند رهسپار عربستان شد و با مقامات این کشور برای کاهش تنش‌های موجود میان شیعیان و سنیان گفت‌وگو و رایزنی نمود و در پایان این سفر اعلام شد که دو کشور توافق کرده‌اند که برای خاتمه دادن به خشونت‌های فرقه‌ای با یک‌دیگر همکاری کنند. با توجه به تحرکات اخیر عربستان سعودی برای تشکیل محوری از کشورهای سُنی متحد امریکا در برابر ایران، به نظر می‌رسد که این سفر کوششی در جهت خنثاسازی سیاستی است که می‌خواهد تقابل دیرین اسراییل - جهان اسلام را به تقابل شیعه - سنی تبدیل کند.
+ در طول هفته‌ی گذشته باز هم واکنش‌هایی را در گوشه و کنار جهان به احتمال حمله‌ی نظامی ایالات متحده به ایران شاهد بودیم: دومینیک دوویلپن، نخست وزیر فرانسه در 3 مارس / 12 اسفند اظهار داشت که: «حمله‌ی نظامی علیه ایران عواقبی را در پی خواهد داشت که به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و در کل منطقه‌ی خاورمیانه بی‌ثباتی شدیدی را به وجود خواهد آورد». روزنامه‌ی انگلیسی گاردین در 5 مارس / 14 اسفند نوشت که حمله‌ی احتمالی امریکا به ایران معماری غنی و گنجینه‌های نادر ایران را تهدید می‌کند و باعث وارد شدن خسارات غیرقابل تصور به میراث این کشور، که با خسارات وارده به عراق قابل مقایسه است، خواهد شد.

هم‌میهن!
اگر تجزیه‌طلبان را ریشه‌کن نکنیم، چنین آینده‌اى در انتظار ما خواهد بود

 

/ 50 نظر / 84 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی قزی پور

بسم حق . با سلام . خدمت ساوالان عزيز عرض کنم که اولا چطور شما خودتون را آريايی نميدونيد در حالی که هندی ها فرانسوی ها و ايتاليايی ها خودشون رو آريايی ميدونن که خارج از مرز ما هستن و با توجه به اينکه در داخل مرزهای ايران هجرت اقوام مختلف به شهرهای ديگر و در نتيجه آن ترکيب نژادی ( که البته از نظر من تفاوت نژادی بی معناست از اين رو که همه از آدم و حوا ايم ) باعث شده که اصليت قومی و نژادی هر کدام از ما را پنهان کنه و سوال اينه که شما از کجا مطمينيد که اجداد شما قبل از ورود آريايی ها به ايران در اين منطقه ای بودند که الان شما هستيد ؟ و چه بسا که عرب يا کرد و يا لر نباشيد .ميگن هفت نسل قبلت بايد ساکن شهری و دياری باشن بعد از اون ميتونی ادعا کنی که بومی اون دياری . در منطقه ما شجره نامه دارن که از وضعيت اجدادشون از اسم و لقب و محل تولدشون تا چند صد سال گذشته در اون شجره نامه ذکر شده .در ضمن شما توهين ميکنيد و صحبت های دوستانتون رو حرفهای احمقانه عنوان ميکنيد و از طرفی از اونها دعوت ميکنيد که به شعور آدمها احترام بگذارند ؟! .به هر حال از هر جای ايران زمين که باشيد هموطن و عزيز ما هستيد. به اميد حق .

savalan

به بین علی آقا ما هیچ مشکلی نه با ایرانی بودن داریم نه با زبان فارسی، مشکل ان افرادی دارن که دوست دارن ما ان گونه که آنها می خواهند باشیم نه آنگونه که هستیم همین آقای بابا یادگار مرتب تاکید می کند که هیج سندی وجود ندارد آن را شرط می بیندم جایی نخوانده فقط شنیده که احمد کسروی در یک کتاب ظاهرا برای ایجاد یه هویت ملی از چنته خودش در آورده و با اینکه خودش ترک بوده ولی به همه مردم آذربایجان خیانت کرده کتاب احمد کسروی هیچ توجیه منطقی ندارد فقط به بعضی اسمها اشاره کرده درحالی باستان شناسان فرانسوی مادها را ترک گفته اند کاوشهای شما هم چیزی را که منجر به رد این مساله باشد اثبات نمی کند

savalan

و یک مساله اینکه مردم آذربایجان حسن نیت خودشون رو اثبات کردن در حرکتی که ایران به سوی دموکراسی داشته مردم دلاور اذربایجان همیشه بودن جلوتر از همه، نمی خوام اسم ببرم ولی جوابی که به جای دستت درد نکنه دیدن شهادت مظلومانه سردارملی در تنهای و قربت بود بعد از آن همه دلاوری و فداکاری الان دیگه مردم اذربایجان خودشون رو از این مسائل کنار کشیدن باعث و بانی آن هم افرادی مثل همین آقای کیانی و امثالهم هستند همان دانشجویانی که در همه اعتراضات تو خط اول بودن حالا دارن شعار زبان مادری رو می دن اولین لایحه در منشور حقوق بشر سازمان ملل خواندن و نوشتن به زبان مادری آقای کیانی بدون و به حقوق دیگران احترام بذار اگر به این تمامیت ارضی ارزشی قائلی

علی قزی پور

بسم حق . با سلام . خوب عزيزم حرف من هم همينه که شما هم ايرانی هستيد و هم آرييايی پس چه دليلی برای تجزيه و جدايی ؟. و دیگر اینکه در سربلندی این کشور همه مردم آن از هر جا تلاش کرده اند و نه تنها آذرباییجانی ها و یا هر جای دیگر و اگر هر کس منطقه خود را اصلی ترین عامل بداند نشانه آنست که تنها از گذشته شهر و منطقه خود آگاه است و نه دیگر مناطق و این عمل نا دیده گرفتن یا بی ارزش خواندن زحمات دیگر مناطق است . و اگر هم مشکل شما تحقير آذری ها از سوی گروهی نادانند و خود حقیر که نه تنها شما را بلکه ما خوزستانی ها و اصفهانی ها و بلوچ و کرد و لر را هم مورد تمسخر قرار میدن و لی راه مبارزه با آنها این نیست و نه الان که همه ما برادران و خواهران اين کشور بايد همچون گذشته و تاريخ و اجدادمان اتحاد داشته باشيم . من اميد آنروز را دارم که مرز های ايران از اينچه که هست گسترده تر بشود و ان شاء ا... خواهد شد . قول ميدم که ميشه . يا حق .

savalan

تو هم داری حرفهای ناسیونالیستی می زنی ایرانی بودن مشروط بر آریایی بودن نیست ما شاید ایرانی باشیم ولی اریایی نیستیم

رضا

درتایید خطر تجزیه طلبان وداشتن قدرت آنها ونفوذ دررسانه ها کافی به عنوان مشت نمونه خروار به کتاب تاریخ هریس نوشته فردی معل.م الحال بنام موسی هریسی نژاد مراجعه کرد که درآن همه مفاخر ایران زمین حتی شهدا از ستارخان گرفته تازینب پاشا وامیرکبیر جاه طلب و خاین شمرده شده اند متاسفانه مجوز این کتاب بی پایه ومضحک توسط اداره کل ارشاد صادر گردیده وصداوسیمای استان نیز نسبت به تبلیغ آن باآب وتاب اقدام نموده است.

سودا مهرپور

اگر روزي واقعا عده اي بفهمند چه مي شود!!!!!! اگر اسلام مي خواهد ما را به 1400 سال قبل برگرداند شما مي خواهيد ما را به 2500 سال قبل باز گردانيد!!!!! به جاي اين همه چرتگويي و بحث هاي بي خود به فرض مهال اين كه شما پاكيد و دموكرات و هخامنشيان بهترين بودندو آريايي پرستان سرور! كمي از ان اجداد با فرهنگتان درس ياد گيريد و بي فرهنگيتان را ترك كنيد و به حقوق ملت هاي ديگر احترام بگذاريد. يادتان باشد دايناسور ها نه به اين دليلي كه قدرتمندترين در عصر خود نبودند ، بلكه به دليل عدم تطبيق با شرايط منقرض شدند! مطمئنا چيزي به انقراض تفكر هاي نژاد پرستانه و شوونيزمي شما نمانده است! عبارت حقوق بشر نسبت به تفكراتتان به مثال پتكي است كه كلوخ را محو مي كند! چرا كه عصري كه ويژگي آن اتحاد در عين تكثر است و شرط اتحاد حقوق بشر است را شما نه درك مي كنيد و نه مي توانيد درك كردن!!!!!!!!!

سلام آقای رهگذر اگر خاک ايران برای شما کوچکترین ارزشی نداره پس چرا درباره آذربايجان ايران خودتو جر ميدی نوکر عثمانی. پاینده ایران

ايرج کاويانی

مرگ بر پان تركهاي وطن فروش.