بار دیگر: مقاله دزدی در فضای اینترنت

مقاله‌ای که تحت عنوان "کورش و پان‌ترکیسم" در چندین سایت (مانند + و + و +) بدون ذکر نام نویسنده و منبع و مأخذ آن برای دانلود قرار داده شده است، همان مقاله‌ای است که من در سال 1382 نوشته و منتشر کرده بودم (+) و حال عده‌ای به راحتی و بدون داشتن هر گونه دغدغه‌ی اخلاقی و وجدانی آن را در سایت‌های خود قرار داده‌اند.
متأسفانه جوی که ما ایرانیان در محیط اینترنت ایجاد کرده ایم روز به روز به سوی اخلاق ستیزی و حرمت‌شکنی بیشتر می‌رود و چاره و درمانی نیز برای آن متصور نیست.

/ 24 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان راد

در نگاه اولیه چنین به نظر می رسد که پرسپولیس ساختمانی تکمیل نشده است و مدعای مستند درست به نظر می رسد مگر اطلاعاتی تکمیلی اشتباه را برطرف کند از همین رو بود که تعدادی عکس از مستند را برای یکی از قدیمی ترین و کوشاترین منتقدان پورپیرار ایمیل کردم و خواستار شدم که اگر پاسخی دارند در اختیارم قرار دهند که با کمال تاسف پاسخی نیافتم و حتی کامنت یادآوریم در ویبلاگ ایشان درج نشد ! و اکنون از شما درخواست اطلاعات تکمیلی دارم و اگر چناچه بی پاسخ بمانم گمان نیمه کار بودن پرسپولیس در من تقویت می شود . پس از شما صمیمانه تقاضا می کنم که زمانی گذاره و اگر اطلاعاتی دارید با من در میان گذارید .

ر

روز سه شنبه 16 اسفند 90 ساعت 14-16 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی دکتر مهشید میرفخرایی ادبیات در ایران باستان: ادبیات اندرزی و دینکرد ششم

لیلا

متاسفانه اینجا ایران است.

احسان راد

سلام وقت بخیر چرا پرسش‌ من را درباره‌ی پرسپولیس بی پاسخ گذاشتید؟ مگر شما در ص 96 کتاب «هخامنشیان فرمان‌روایان زمین و دریا» ننوشته‌اید که پرسپولیس محل برگزاری جشن‌ها بوده است؛ آیا طبق اخلاق نویسندگی و پژوهش وظیفه ندارید برای خواننده‌ی کتابتان توضیح دهید در محوطه‌ی آپادانا با این در و دیوار چگونه می‌توان جشنی برگزار کرد؟ (یک احتمال ضعیف این است که چون بسیاری از نتیجه‌گیری‌های پورپیرار مهمل است، می‌خواهید فرض کنید که در مورد نیمه کاره بودن پرسپولیس هم نظر او غلط است که البته چنین چیزی هزاران فرسنگ از اخلاق پژوهش به دور است؛ چنین مباد!)

احسان راد

سلام پس عکس‌هایی دوسال گذشته آپلود کردم و در پای همین پست کامنت تایید شده آن (که گواه دیدن آن تصاویر توسط شماست) چه بود؟ در ضمن شما کامنت مرا سرسری خوانده‌اید و نه من کتاب شما را! من اگر شاگرد پورپیرار بودم در کامنتم نمی‌نوشتم: «بسیاری از نتیجه‌گیری‌های پورپیرار مهمل است»!. ضمن این که متوجه ارجاع شما در کتاب هستم ولی واضح است که هر نویسنده‌ای نسبت نسبت به سطر سطر کتاب خود مسئول است چه نقل قول باشد و چه نباشد. در ضمن رویه‌تان در بحث با کمال تاسف مشابه رویه‌ی روزنامه‌ی کیهان است، که جواب پرسش را با اتهام و پرونده‌سازی می‌دهید. من اگر توده‌ای و پان‌عرب هم باشم (که نیستم و نه علاقه‌ای به اقتصاد دولتی و ... دارم و نه اساسا عربم که بخواهم پان عرب باشم) دلیلی بر لشتباهی گفتارم نیست. من هم ترجیح می‌دهم بین فرض نیمه‌کاره بودن پرسپولیس و تمام بودن آن، فرض دوم صحیح باشد ولی واقعیت را به پسند من و شما نمی‌نویسند. البته آسمان هم به زمین نمی‌آید اگر بپذیریم هخامنیشان تا زمان سقوطشان نتوانسته‌اند یکی از کاخ‌های خود را کامل کنند. (به دلیل پایان حروف ادامه در کامنت بعدی)

احسان راد

اگر عکس‌ها دلیل نمی‌شود، چرا از انتشار لینکش حودداری کردی؟ در ضمن در مورد گزارش رسمی سازمان نظام مهندسی در مورد پرسپولیس چه پاسخی داری؟

احسان راد

تو و پورپیرار خوب است در کنار هم لیگ پژوهشگران بددهان را راه‌اندازی کنید و از کسانی مانند پیام فضلی‌نژاد و حسین شریعتمداری هم دعوت کنید. روش پاسخگویی تو همان روش پلشت حسین شریعتمداری است که هر وقت در استدلال و منطق کم می‌آورد به سوابق طرف می‌پیچد. محض اطلاعت عرض کنم که من ا یک لیرال دموکراتم و بر اساس منش لیبرالم اصلا کار ندارم کسی که استدلالی می‌آورد چه گذشته‌ای دارد. اگر بهره‌ای از آزادمنشی داشتی، کار ندالشتی تهیه کننده‌ی مستندی که عکس‌هایش را برایت آورده‌ام چه سوابقی دارد. من از هزار مثل تو به ایران علاقه‌ی بیشتری دارم و دلیلی ندارد که اگر از دسته‌ی پورپیرارم بخواهم پنهان کنم چرا که اساسا تو کسی نیستی که بخواهم از ترست دروغ بگویم. همین قدر بگویم که به نظرم همین چند نفری که امروزه دور و بر پورپیرارند را امثال تو جور کرده‌اند که حاضر به پاسخگویی درست و حسابی در مورد مستندش نیستید. پرسپولیس بنای مهم‌تری است یا نقش رستم؟ در مورد نقش رستم به درستی وبا ریزه‌کاری ادعای پورپیرار بررسی شده و حاصل در وب گنجینه‌ی نقد قرار گرفت. چرا در مورد پرسپولیس این کار را نکردید؟ غیر از این است که از عهده بر نمی‌آمدید؟

احسان راد

تو به معنی کلمه فرومایه‌ هستی، من از تو دوبار پرسش محترمانه داشتم ولی عوض پاسخ فحش و پرونده‌سازی تحویل می‌دهی. اگر کسی که پرسش (آن هم در محترمانه‌ترین شکلش) را با فحاشی جواب می‌دهد فرومایه نیست، پس چه کسی فرومایه است؟

احسان راد

این هم سندی که می‌خواهی (البته بعید می‌دانم که شهامت انتشار این کامنت را داشته باشی) «پیرو درخواست سازمان نظام مهندسی ساختمان جهت مطالعه ی میدانی محوطه ی تخت جمشید، در تاریخ ۹/۹/۸۴ عازم شیراز و روز پنج شنبه ۱۰/۹/۸۴ از محوطه ی تخت جمشید دیدار کردیم. با توجه به وضع موجود این مجموعه و پس از بازدید کامل نتایج حاصله به شرح زیر اعلام می گردد: در تمامی محوطه کارهای ناتمام که بیش تر آن ها حجاری و نقوش تزیینی از محل های مهم مانند ورودی ها و راه پله ها را تشکیل می داد، به چشم می خورد. نمای اصلی سکوی غربی که نزدیک پلکان ورودی است، به صورت کامل تراش نخورده است. تعدادی از ته ستون ها و نقوش ورودی ها و درگاه ها به صورت مصالح خام و تراش نخورده باقی است. در دروازه ی ورودی سقف و تزیینات اجرا نشده و به نظر می رسد حجم سنگی که هنوز بر روی زمین قرار دارد، برای پوشش سقف در نظر گرفته شده بوده است. تصاویر تمامی موارد یاد شده به صورت یک سی دی به ضمیمه تقدیم می گردد». دکتر حمید بهبهانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران شماره ۹۰۳۲/۸۴/ ۱۱۰ مورخ ۱۲/۱۰/۱۳۸۴

احسان راد

این هم تصویر نامه از وبسایت معتبر تابناک http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1390/3/2/95138_475.jpg گفتی نامه را خودم ساخته‌ام؛ حالا که لینکش را دیدی شجاعت معدرت‌خواهی بابت تهمت ناجوانمردانه‌ای که زدی را داری؟ در مورد لیبرال بودن و ایران‌دوستی‌ام هم دو حالت بیشتر ممکن نیست؛ یا من در این مورد دروغ گفته‌ام که در آن صورت از خدا می‌خواهم که به بدترین شکل مرا عقوبت دهد ولی اگر راست گفته‌ام از خدا می‌خواهم که تو را عوض تهمت‌های غیرانسانی و ناجوانمردانه‌ات در دنیا و آخرت عقوبت کند. آمین یا رب العالمین! شما هم اگر به خودت مطمئنی بگو آمین ...