آذربایجان را از چنگ نژادپرستان و تجزیه‌طلبان نجات دهیم

مردم ایران، به هر زبانی که صحبت کنند و اهل هر استانی که باشند، چه سیستان، چه خوزستان، چه آذربایجان، ایرانی‌اند. این مردم هزاران سال است که ایرانی‌اند و هویت خود را از اعماق هزاره‌هایی پرشکوه به دست آورده‌اند و نه از دیروز و پریروز خود. ایرانیان به خاکی واحد، فرهنگی واحد - و اینک - قانون اساسی واحدی اعتقاد و تعلق دارند و با هیچ ترفند و ابزاری نمی‌توان این تعلقات مقدس را از آنان سلب و جدا کرد. اما بیگانگان مستکبری که می‌دانند ایرانی‌جماعت تن به حقارت و ذلت و خواری نمی‌دهد، دیر زمانی است که همین تعلقات ایرانیان و همین هویت و وحدت بی‌نظیر را نشانه رفته‌اند تا ایران را از درون متلاشی کنند و سرانجام در برابر خود به زانو درآوردند.
ایرانیان آزاده و آگاه! اینک سال‌ها است که مبلغان و عمله‌ی فرقه‌ی نژادپرست، تجزیه‌طلب و اسلام‌ستیز پان‌ترکیسم، با پشتیبانی مادی و معنوی اسراییل و آمریکا، و با هدایت و راهبری سرکردگان خود در ترکیه و اران (به اصطلاح جمهوری آذربایجان) و با بهره‌گیری از رسانه‌ها و ابزارهای گوناگونی که در اختیار دارند، اولاً، می‌کوشند ایرانیان آذربایجانی را - فقط به این دلیل که به زبان ترکی سخن می‌گویند - به نژاد و تبار و فرهنگی غیرایرانی و بیگانه نسبت دهند و آنان را از هویت راستین ایرانی خود تهی کنند؛ ثانیاً، با القای این وهم و دروغ که ایرانیان آذربایجانی تحت ستم و فشار و محدودیت و تبیض از سوی دیگر ایرانیانی هستند - که به آنان عنوان جعلی و موهوم "فارس" می‌دهند - می‌خواهند میان مردم ایران و استان‌های آن کینه و نفاق و تفرقه و خصومت ایجاد کنند؛ و سرانجام می‌کوشند از این همه فریبکاری و دروغ‌سازی به این نتیجه برسند که ایرانیان آذربایجانی می‌باید هر چه زودتر خود را از بند و چنگ ایران و ایرانی نجات دهند و با پیوستن به نواحی شمالی رود ارس، یا کشور رؤیایی‌شان «ترکستان بزرگ»، خود را رها و آزاد کنند و به استقلال و آسایش و نیک‌بختی دست یابند! مبلغان و عُمال پان‌ترکیسم هر چه می‌گویند و می‌نویسند، تماماً در این راستا و هدف است: آنان با نسبت دادن همه‌ی اقوام باستانی و میراث تمدنی‌شان به قوم زردپوست ترک (که خاستگاه آن شمال مغولستان است) و سپس انتساب ایرانیان آذربایجانی به این نژاد و تبار، با دروغ و فریب برای آنان هویت و نژادی متفاوت، خاص، و برتر از دیگر مردم می‌سازند و می‌تراشند و آن گاه با مظلوم و ستم‌دیده خواندن این قوم، که منحصر به فرد، پاک و برتر قلمداد و معرفی شده، عموم مردم فریب خورده را آماده‌‌ی ستیز و مبارزه برای رهایی از این ستم و بازگشت به جایگاه برتر و برقراری نژاد خالص ترک می‌کنند.
تجربیات تاریخی ما نشان می‌دهد که ایرانیان آذربایجانی همواره در برابر این دروغ‌پردازی‌ها و فریبکاری‌ها بیدار و هشیار بوده‌اند و اینک نیز ضروری است که همه‌ی ایرانیان در برابر شبیخون فرهنگی و تحرکات کنونی فرقه‌ی پلید و مزدور پان‌ترکیسم متحد شوند و به پا خیزند و همان طور که با عُمال فرقه‌ی تجزیه‌طلب و دست‌نشانده‌ی دموکرات آذربایجان در سال 1325 رفتار کردند، بار دیگر آنان را با حقارت و سرشکستگی به بیرون مرزهای ایران پرتاب کنند.
***
اختلاف لهجه ملیّت نزاید بهر کس /  ملّتی با یک زبان، کمتر به یاد آرد زمان
گر بدین منطق تو را گفتند: ایرانی نه‌ای /  صبح را خوانند شام و آسمان را ریسمان
بی‌کس است ایران، به حرف ناکسان از ره مرو /  جان به قربان تو ای جانانه آذربایجان
هر زیانی کو قضا باشد به ایران عزیز /  چون تو ایران را سری، بیشت رسد سهم زیان
مادر ایران ندارد چون تو فرزندی دلیر /  روز سختی چشم امید از تو دارد همچنان
تو همان فرزند دلبندی که جانبازی تو / می‌نیاید در حدیث و می‌نگنجد در زبان
محمدحسین شهریار تبریزی

/ 8 نظر / 146 بازدید
مهدی(دده قورقود)

با سلام ایرانیان دلیر ائم از فارس و لر و کرد سالها از مام میهن و آذربایجان و نوامیس آنان در برابر امپراطوری خونخوار عثمانی و روسی دفاع کرده اند و ما آذری ها باید که قدر دان هموطنانمان باشیم متن حاضر بسیار دقیق و پر محتواست و سیلی محکمی است بر دهان تجزیه طلبان.من از سال ها دفاع جانانه ی( بدون اندکی بهره مادی )شما سرباز خط مقدم وطن سپاسگزارم و به عنوان یک آذری به شما افتخار می کنم

فرخی (آذربایجانی ایرانی)

چو ایران نباشد تن من مباد

فرخی (آذربایجانی ایرانی)

من از مطالعه این متن بسیار لذت می برم به گونه ای که روزانه دلم می خواهد متون سراسر بی بدیل شما را بخوانم. پان ترک ها با آن همه پزی که دارند قادر به پاسخگویی به ادعا های سند دار شما نیستند

مریم

سلام و درود دوست عزیز ، زحمت کشیدید بابت متن های مفید و آموزنده تون من پایان نامه ام در خصوص بررسی تطبیقی پوشش شاهان هخامنشی و ساسانی در ایران باستان هستش می تونید بهم کمک کنید؟ ممنون میشم مقاله یا کتاب فقط اختصاص به پوشاک شاهان ایران باستان باشد ، نه مردم عادی یا زنان و....

مهدی فرخی مراغه ای

این به اصطلاح عمله ی بیگانگان نخوابیده اند. شبکه ای بنام "گوناز تیوی" پای را فراتر از حد خود نهاده و ادعاهای وحشتناکی می کند. ادعاهای واهی آنان فراتر از آذربایجان شامل تمامی استان های تهران و قزوین و زنجان و غیره هم شده است. یعنی هر کجای فلات ایران که ترک ها پای در آن نهاده اند یا برای مدتی اقامت گزیده اند، داخل در مرزهای جغرافیای خیالی آنان شده است. ایجاد شبکه ای در راستای آگاهی بخشی به آذری ها و ایرانیان آن سوی ارس و طلب اراضی سابق ایرانی که به دلیل امضای دو معاهده ی ننگین گلستان و ترکمنچای از ایران جدا شده جزو اولویت های حقوقی می تواند باشد. چگونه ممکن است آنان بجنگند و ما خاموش باشیم!!!

بابک

به نظر من پانترکا کارشونو درست انجام میدن چون اکثریت مردم که آگاهیه کاملی ندارن و در مقابلشون ایستادگی نمیکنن, واز طرفی با استفاده از حساسیت ترک زبانان از آگاهیه رویداد تلخ ورود ترکان به ایران اهدافشون رو پیش میبرن. اینجور که میبینم تعداد هوادارانشون رو زیاد کردن و قدم بعدی میتونه حذف مخالفانشون بهر ترتیب باشه, گرگ زاده عاقبت گرگ شود.

نام پدرم کوروش است

شک نکنید که ما فرزندان ایران عزیز وظایف خود را بنحو احسنت انجام خواهیم داد.