فرهنگ ایران باستان
نویسنده: داریوش کیانی - ۱۳۸٦/٦/٢٧
1- دوستان غير تهراني كه مايل به تهيه‌ي كتاب‌هاي بنده هستند به سادگي مي‌توانند از طريق تماس با فروشگاه انتشارات توس (66461007-021) و سفارش كتاب‌هاي مورد نظر، كتاب‌ها را در اسرع وقت و «بدون نياز به پرداخت هزينه پست» از طريق پست سفارشي دريافت كنند.
2- با وجود آن كه در طول چند سال اخير يكي از محورهاي اصلي نوشته‌ها و كتاب‌هاي من بازشناسي دين زرتشتي و دفاع از آن در برابر حملات ايران‌ستيزان بوده است، متأسفانه جامعه زرتشتي ايران كم‌ترين اقبال و توجه را به اين آثار نموده و حتا نسبت به ارائه و معرفي آن‌ها در فروشگاه‌هاي خود بي‌ميلي نشان داده‌اند. حقيقت آن است كه در زمانه ما معيار ارزشمندي و مقبوليت يك اثر، نه مضمون و محتواي آن، بلكه شهرت و نام‌آوري صاحب اثر است.
3- با توجه به سرقت‌هاي مكرر و وقيحانه از نوشته‌هاي تحقيقي من در اين وبلاگ، چنان كه ملاحظه نموده‌ايد، ديگر هيچ پژوهشي را در اين وبلاگ منتشر نكرده و نخواهم كرد. اما از اين پس خواهم كوشيد در اين وبلاگ به پرسش‌هاي دوستان و علاقه‌مندان در زمينه‌ي تاريخ و اديان و اساطير و فرهنگ ايران باستان پاسخ دهم و از اين طريق به نحوي در بازشناسي و روشنگري ميراث درخشان ايران به هم‌ميهنان ياري برسانم.
4- دوست عزيز جناب آقاي داريوش بختياري: «ارشك پسر آثيابئوشت» كه نام وي بدون ذكر هرگونه لقبي تنها در يك مهر (Sa) شناسايي شده و من نيز تاكنون در هيچ جا راجع به آن سخني نگفته‌ام، ارتباطی با ارشك (نام شخصي اردشير دوم، به گواهي منابع يوناني – لاتيني و متون نجومي بابلي) پسر داريوش دوم و نيز با رشا (ارسس در منابع يوناني – لاتيني؛ در اين باره نگاه كنيد به كتاب من: دنياي ناشناخته هخامنشيان، فصل سوم) پسر اردشير سوم ندارد. نمي دانم شما بر چه اساس و مبنايي مي خواهيد صاحب گمنام آن مهر را (به قيمت دروغين و ياوه خواندن همه منابع تاريخي موجود) يكي از شاهان هخامنشي قلمداد كنيد.
داریوش کیانی
نویسنده و پژوهشگر در حوزه تاریخ، ادیان و اساطیر ایران
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :